~ Naruto: Unexpected Future ~
 
PříjemPortalCalendarFAQUživatelské skupinyRegistracePřihlášení
Vítejte na Naruto: Unexpected Future, internetovém herním textovém RPG forum zaměřené na známé anime & mangu Naruto. Všichni nový hráči jsou tu vřele vítání a pro všechny začínající doporučuji, aby si do začátku přečetli vše uvedené v místnosti ~Základní Informace~

Share | 
 

 Pravidla

Goto down 
AutorZpráva
Daimyō
Admin
Daimyō

Poèet pøíspìvkù : 70
Join date : 30. 03. 15
Age : 24

PříspěvekPředmět: Pravidla   Tue May 12, 2015 12:38 pm


~Pravidla~


Pravidla jsou jednou z podstatných částí naší stránky a každý z vás s nimi musí být obeznámen. Pro větší přehlednost byli rozděleny do různých kategoriích, na které vás přímo odkazuje níže uvedený rozcestník. Nedoporučuji ale jakoukoliv část přeskakovat, jelikož všechny z nich jsou ve svém odvětví velice důležité a neopomenutelné. Z toho důvodu také nejsou vyznačovány pravidla, na které se klade větší důraz, než na ty ostatní, jelikož by to později vedlo k ignorování jejich nevyznačených bodů. Snadno by jste se pak mohli dostat do potíží a přidělat tak sami sobě, ale i ostatním starosti, kvůli kterým tu zajisté nejste. Je pravda, že jejich délka ze začátku může trochu odradit, především při představě toho nudného času, který je potřeba nad nimi strávit. Většinou ale platí, že ten, kdo je dokáže přelouskat a alespoň něco si z nich odnést, má tu nejlepší cestu stát se uznávaným a dobrým hráčem tohoto fóra. Jestli nevěříte, tak si sami tuto teorii můžete vyzkoušet. Takže žádný strach a směle do toho!


~Rozcestník~


♦ Všeobecná Pravidla ♦

♦ Pravidla Charakteru ♦

♦ Pravidla Přispívání ♦

♦ Herní Pravidla ♦

♦ Práva Hráče ♦

♦ Práva Admina ♦


~Všeobecná Pravidla~


1.
Není pevně stanoveno, jak by mělo vypadat jméno uživatelského účtu při registraci. Tato věc je jen čistě na vás, i když samozřejmě musí splňovat jistý etický základy. Tím je myšleno, že jako uživatelské jméno jsou zakázány jakékoliv vulgarismy, nesmyslné názvy a další podobné dětinské výstřelky. V takovém případě se daný uživatel okamžitě trestá IP banem a následným smazání neodpovídajícího účtu.
To stejné samozřejmě platí i o případném avataru, který také nemá zadanou pevnou předlohu ale tak jako u jména, jen etický základ nepostradatelný. Tato stránka je přístupná od 13 let a to už by mělo každému ledacos napovědět.

2.
Všichni jsme lidé, takže se od nás očekává, že se jako lidé budeme i chovat. Respekt a tolerance je základem každé společenské činnosti a tato stránka není výjimkou. Každý z nás má jiné myšlenky, postoj k různým věcem nebo názory, za kterými si stojíme a málokdy si je necháme rozmluvit. Tento fakt je ale nutné respektovat a v případných neshodách na něj přihlížet a snažit se vždy najít nějaký kompromis, který by alespoň z části uspokojil obě dvě strany. Zbytečnými hádkami, paličatostí a tvrdohlavým prosazováním svého názoru se ještě nikdy nic nevyřešilo.

3.
Lidé se nerozlišují jen podle svého myšlení, ale i svého zevnějšku, který ne vždy všem může vyhovovat. Člověk má různé charakteristiky a ať už je to ta vnější nebo vnitřní, nikdo z nás nemá právo někoho soudit za to, jaký je nebo jak se narodil. Proto také nestrpím jakékoliv urážky nebo hloupé poznámky ohledně něčí sexuality, vzhledu, rodině nebo všech ostatních věcí, které do tohoto tématu patří. Najde se spousty jedinců, kteří nejen podle vašeho názoru by si to právem zasloužili, avšak stále je dobré si spíše zachovávat jakousi neutralitu. Jak se říká, nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě. Pokud tedy někdy bude někdo z vás chtít někoho soudit, měl by nejprve začít sám u sebe.

4.
Je přísně zakázáno propagovat na této stránce jiná textová fóra, která s tím naším přímo nespolupracují. To stejné platí o všech ostatních webech, ať už se to týká nějakého výrobku, hry, pornografie nebo čehokoliv jiného, co na internetu můžete naleznout a je možné na to formou reklamy upozornit. Zároveň se neakceptuje jakékoliv podobné obtěžování všech registrovaných uživatelů, pokud si to sami nevyžádají. Toto pravidlo platí jak v případě veřejné komunikace, tak i té soukromé, do které spadají různé sociální sítě, programy, stránky ale také mobily a spoustu dalších věcí k tomu určených. Všichni hráči mají právo na jisté soukromí, které jim také bude dopřáno a za jakékoliv situace dodržováno!

5.
Když se podíváte na hlavní stránku a sjedete až dolů, můžete si všimnout místnosti s názvem "Spamárna". Průměrně inteligentnímu člověku hned tedy dojde, že veškerý spam kdekoliv jinde je přísně zakázaný. Patří do toho jakékoliv poznámky v závorce nebo pod čarou přímo v postu, dvojité posty od stejného uživatele, ale také například vytváření nevyžádaných topiců v místnostech a kategoriích, které k danému tématu nejsou určený a mnoho dalšího. Vše lze vyřešit v soukromí mimo fórum nebo ve výše zmíněné "Spamárně". Při porušení tohoto pravidla bude váš příspěvek bez milosti smazán a při opakovaném porušování admin přistoupí k přísnějšímu trestu.

6.
Rozhodnutí Hlavního administrátora může vyvrátit jen další administrátor, moderátor nebo kdokoliv jiný, jehož pravomoce alespoň z části zasahují do celkového provozu stránky. Další možností jsou také sami hráči, kteří s rozhodnutím Hlavního Administrátora nemusí souhlasit a tak mohou hlasovat a jeho rozhodnutí tak značně ovlivnit. V obou případech však platí, že se změnou musí souhlasit více jak jejich polovina. V opačném případě ke změně nedojde.

7.
Je zakázána jakákoliv forma multi-accontu. Omezení na této stránce totiž ani neumožňují využití více účtů, a proto je také něco podobného zbytečné. Pokud by ale bylo zjištěno podobné porušení pravidel, všechny účty budou neprodleně smazány, včetně všech příspěvků uživatele. Z toho důvodu by bylo dobré si předem rozmyslet, jestli někdo hodlá něco podobného riskovat.
V případě toho, že se více lidí dělí o jeden PC, je možné se domluvit přímo s Hl. Administrátorem a toto pravidlo tak obejít. Podobný fakt je ale nutné jakýmkoliv způsobem dokázat a předejít tak podvodným situacím.

8.
Je nutné zachovávat úctu ke starším hráčům a i když se toto pravidlo zdá už ohrané, je velice podstatné. Nikoho nepotěší, když se s vámi začne hádat nějaký nováček, který se před chvílí registroval a vy naopak jste na stránce už od jejího prvopočátku. Díky tomu máte vše mnohem lépe zaběhlý, víte o čem mluvíte a místo, aby si někdo nechal poradit, bývá často ještě protivný. Ti, jež teprve tedy začínáte, pamatujte si, ostatní vám mnohdy mohou pomoci více, než sám administrátor a samotná hra pro vás pak bude o mnoho více příjemnější. Pokud by se ale někdo pokoušel nad někoho povyšovat jen díky tomu, že je herně starší, bude přísně potrestán. Takové chování je ostudné a v mém případě přísně odsuzováno.

9.
Všichni z nás máme různé starosti, se kterými se dennodenně musíme potýkat, díky čemuž na spousty dalších věcí nemáme čas, kolikrát ani na tu zábavu. Proto by bylo dobré si uvědomit, že administrátor je také člověk a ne vždy má čas, náladu nebo myšlenky na to, aby vše hned vyřešil nebo dodělal všechny potřebné záležitosti na stránce. Mnohdy osobní život nepočká a podobné koníčky pak bohužel musí jít stranou. Stačí ale jen trocha trpělivost a pokud nenastanou nějaké komplikace, vše potřebné se co nejdříve vyřeší.

10.
Každý hráč by měl Hl. Administrátorovi zajistit dostatečnou komunikaci a to nejen přes PM zprávy tohoto fóra. Styl hry této stránky je svým vlastním způsobem specifický a po většinu času je nutný neustálý dohled administrátora a přímý kontakt na hráče a naopak. Proto je také zapotřebí využití ostatních komunikačních prostředků, na kterých je daný uživatel neb admin nejčastěji a je možné ho alespoň jednou za den zastihnout. Celá hra pak nabírá mnohem plynulejší průběh a zamezí se tak spoustě problémům a případných nejasností. Forma komunikace pak záleží samozřejmě na osobní domluvě.

11.
Delší neaktivitu je nutné předem hlásit, aby bylo možné tak zamezit případnému zdržování celkového průběhu hry a ostatních uživatelů, kteří jsou s vámi herně v kontaktu. V případě nekontaktování administrátora nebo jiného hráče, který by zprávu předal, vám začne odbíhat lhůta, kdy je možné ve hře ještě dále pokračovat. Po uplynutí 30 dní, počínaje dnem vašeho posledního příspěvku. bude však váš účet smazán i se všemi současně vytvořenými charaktery. Před tím ale bude provedena jejich záloha, takže v případě zájmu o pokračování ve hře, je možné vaše postavy znovu nahodit zpátky a začít tam, kde jste před tím skončili. Tuto možnost má ale každý uživatel pouze jednou a při druhém podobném incidentu jsou všechny charaktery již plně smazány.

12.
Každé porušení předcházejících pravidel se bude trestat různě podle vážnosti přestupku. Samotný trest pak určuje vždy Hlavní Administrátor, který s vámi váš přestupek ale nejprve probere. Díky tomu máte možnost i na jistou obhajobu, ale tato záležitost spíše slouží pro objasnění celého problému, vašeho činu a následnému rozhodnutí administrátora. Ve většině případů se tresty budou stupňovat v zásadě podle toho, kolikrát jaké pravidlo bude porušeno a v jaké závažnosti. Předem je však stanoveno, že pokud dosáhnete třetího porušení nebo případného varování, máte téměř jistotu IP banu a už doživotního zamezení přístupu na toto fórum. Do té doby se nejspíše všechny záležitosti budou řešit IP banem po určitý čas. Nejlépe však uděláte, když se něčemu podobnému naprosto vyhnete.


~Pravidla Charakteru~


1.
Každý hráč má povolené pouze dva charaktery a to vždy jen na opačných ostrovech.  Tedy, pokud má někdo postavu na ostrově Saisho, dalšího jeho charakter může být už jen na ostrově Sonohoka a naopak. Proto také toto omezení, jelikož více míst, ze kterých má hráč na výběr na této stránce není a ani nebude.

2.
V případě, že hráč využívá možnosti více charakterů, je zakázána jakákoliv příběhová, bojová nebo schopnosti týkající se interakce obou jeho postav, pokud to tedy sám admin nevyžaduje nebo nepovolí. Zároveň není možné, aby šel uživatel sám se sebou na misi a podobné případy.

3.
Každý hráč může mít jen jeden charakter s Kekkei Genkai. Nepočítá se do toho samozřejmě jakákoliv forma speciálního zaměření nebo Hiden technik určitých klanů. Občas můžou nastat některé výjimky, ale to vždy a pouze po schválení Hlavního Admina za účelem obohacení hry.

4.
Není povoleno využívat obrázkový materiál již existujícího charakteru z původního anime & mangy a zároveň je nemožné jakkoliv pokrevně spojovat vlastní charakter, s charakterem z původního anime & mangy. V některých případech lze tato možnost prodiskutovat s Hlavním Adminem a případně se domluvit na povolení jisté výjimky, jejíž pravděpodobnost schválení však není nikterak veliká.

5.
Minimální délka každého charakteru musí být 44 plných řádků plnohodnotného textu bez jakýkoliv obrázků, dělení řádků nebo jiných úprav, který celý text optický zvětší. V životopise toho lze napsat spoustu a zároveň tak ukazujete i svou vlastní tvořivost a smyslu pro fantazii. Každý charakter, který toto pravidlo nesplňuje, nebude přijat.
Hru je možné, po schválení Hlavním Adminem, započít i bez dokončeného životopisu. Ten je však nutné do tří týdnů od vložení prvního příspěvku dokončit, jinak bude charakter označený za neaktivní a po dalším měsíci smazán.


~Pravidla Přispívání~


1.
Každý hráč je povinen na začátku svého příspěvku vždy napsat jméno charakteru, za který zrovna píše a to nějak zvýraznit, nejlépe tučným barevným fontem. Jméno musí být také odděleno od textu mezerou, aby bylo dobře viditelné.

2.
Každý příspěvek musí splňovat délku minimálně čtyř plných řádků bez jakýkoliv grafický úprav pro optické zvětšené textu. V případě dělení přímé řeči se minimální délka příspěvku zvětšuje dvojnásobně tedy, na osm řádků. Každý příspěvek nesplňující tento minimální požadavek, bude bez okolků smazán.

3.
Všechny příspěvky musí být psáný v Slovenském nebo českém jazyce. Tato stránka je výhradně určená jen pro českou a slovenskou komunitu. Jsou tu však samozřejmě vítání i všichni ostatní, pokud dokázali zvládnout jeden z těchto dvou jazyků a díky tomu se náležitě začlenit do zdejšího kolektivu. V takovém případě lze pominout následující pravidlo ohledně správné gramatiky, ale jen do určité míry. Tu pak určuje sám Hlavní Administrátor.

4.
Ve všech příspěvcích je nutné dodržovat alespoň minimální základy českého a slovenského pravopisu. Do toho samozřejmě patří správná diakritika, interpunkce a topologická pravidla. Pro ty, jež by tyto odborné názvy nemuseli pochopit se tím chápe dodržování mezer ve větách, za čárkami a tečkami, správné doplňování háčků a čárek nebo například i správná skladba věty nebo souvětí. Vše ostatní si lze už domyslet a vzhledem k současným aplikacím zajišťující samo opravu textu, to rozhodně není tak složitý. Každý příspěvek nesplňující tento jednoduchý pravopisný požadavek, bude bez okolků smazán, nehledě na jeho obsah.

5.
Stejné pravidlo, které platí o jméně charakteru, platí i o přímé řeči a myšlenkách vaší postavy. Z pravidla se myšlenky charakteru značí kurzívou, ale jsou i různé jiné možnosti, které se však ve velké míře moc nevyužívají a bývají často matoucí. Naopak přímá řeč je značená tučně mezi dvojici uvozovek („“) a lze dodat i různou škálu barev pro větší přehlednost. Pokud si však nějakou barvu vyberete pro značení přímé řeči vašeho charakteru, musíte ji u této postavy využívat už napořád. Vždy je ale nutné každé rozdílné části textu podle těchto pravidel vyznačit. Každý příspěvek nesplňující tento požadavek, bude bez okolků smazán, nehledě na jeho obsah.

6.
Při střetnutí více uživatelů a následnému psaní příspěvků, je nutné dodržovat jisté pořadí, které si sami na začátku musíte určit. Pokud se hráči mezi sebou nedokáži dohodnout, následné pořadí určí sám admin a každý ze zúčastněných jej musí za každou cenu dodržovat. Předejde se tak zbytečným zmatkům a starostem s úpravou příspěvků.
Pokud některý z uživatelů zrovna nemůže reagovat nebo by jeho reakce v dané situaci byla neopodstatněná, mohou se mezi sebou hráči domluvit na změně pořadí.

7.
Žádný z uživatelů nesmí vkládat příspěvky s erotickou či sexuální tématikou, pokud již on nebo jeho charakter, nedovršil patnácti let. Zároveň všechny podobné příspěvky je povoleno psát až od desáté hodiny večerní, která je celosvětově určená jako hranice, kdy je možné veřejně vysílat nevhodný materiál pro děti a mladistvé. Navíc bych rád upozornil, že přímo v pravidlech poskytovatele domény tohoto fóra je uvedeno, že při zakládání nových stránek, je přísně zakázána jakákoliv rasistická, erotická, brutální nebo jiná nevhodná tématika, která by se na tomto fóru mohla vyskytovat a jejich pověst tak poškodit. V podobném případě by poskytovatelé přistoupili k okamžitému smazání celé stránky a její návrat by byl jen těžce vyjednáván. Z toho důvodu, i když jsou povoleny jisté erotické a sexuální příspěvky, jejich cenzura a celkové slušné pojetí v rámci možností, je nutné. Vše ostatní si můžete psát soukromě, například prostřednictvím skypu, ale zde bych rád něco podobného vůbec neřešil.


~Herní Pravidla~


1.
Je nutné si uvědomit, že současný děj, ve kterém se odehráváme, je naprosto rozdílný od klasického Naruta. Svět si prošel apokalypsou a celý ninja svět byl málem vyhubený. Proto je dobré si pamatovat, že veškeré klany, co dříve existovali, jsou se vší pravděpodobností roztroušený a nebo naprosto vyhynuli. To stejné platí i o Kekkei Genkai nebo jakýkoliv jiných unikátních schopnostech. Naopak se však spousty nových klanů, ale i schopností navrátilo nebo nově vytvořilo. Z toho důvodu je však nutné všechny nové klany, rodiny, ale i unikátní schopnosti, nejprve osobně probrat s Hlavním Administrátorem a pak teprve začít něco podobného vytvářet. Předejdete tak případnému zklamání nebo zbytečné práci.

2.
Nelze využívat zbraně a techniky, které vaše postava nemá a samo sebou, že výbava vašeho charakteru má také jistá omezení. V životopisu si lze uvést zbraně a vybavení, který váš charakter preferuje a využívá, přičemž v průběhy hry lze tato informace různě pozměnit, pokud se tato možnost naskytne. Je však pravidlem, že každá postava má do začátku hry ZNV, což znamená "Základní Ninja výbavu". Její soupis naleznete zde ---- . Tato výbava samozřejmě není neomezená, takže v průběhu plnění misí nebo běžného využívání ji lze spotřebovat. V takovém případě už jen záleží na vás, jestli se rozhodnete navštívit místa, kde naleznete potřebný materiál nebo zboží a za své vlastní peníze si výbavu znovu doplníte. Pokud však tento krok neučiníte, budete si muset vystačit s tím, co váš charakter v současnosti má nebo co mu ještě zbylo. Více o penězích a dalších hodnotách roleplay na této stránce, naleznete zde --- .

3.
Je zakázáno zabít postavu jiného hráče bez jeho povolení! Existují samozřejmě místa, kde toto pravidlo neplatí, ale tato informace je vždy uvedena v daném popisu místnosti. V takovém případně je nutné si dávat veliký pozor, aby vaše hra neskončila dříve, než by vůbec začala. U všech misí, bojů a další herních akci je vždy uvedeno, jestli hrozí charakteru smrt nebo ne. Případně se na pravidlech probíhajícího děje lze domluvit, ale vždy předem a ne v jeho průběhu!

4.
Mezi sesterskými ostrovy lze různě cestovat. Je nutné si ale dávat pozor na neobydlené části obou ostrovů, jelikož ty skýtají různá nebezpečí, které můžou zapříčinit i smrt vašeho charakteru. Na většině míst totiž neplatí pravidlo ohledně úmrtí charakterů a díky tomu si každý z vás musí dávat veliký pozor kam, s kým a jak cestuje. U všech podobných míst, jak bylo už výše uvedeno, je však tato informace dána na vědomí a jestli se podle ní hráč později řídí nebo ne, to už je jen jeho věc. Ostatní kontinenty jsou pro všechny uživatele bez patřičného pověření uzavřeny.

5.
Berte na vědomí, že jakákoliv manipulace s cizím charakterem, bez přímého povolení admina nebo jeho majitele, je přísně zakázáno! Velký pozor je nutný si dávat především při soubojích, kde má každý tendenci psát, co se stalo místo toho, co by se mohlo stát. V takovém případě je ale podobná věc akceptovatelná, ale naopak soupeř má plné právo vyvrátit danou událost, která by se stala, kdyby nikterak nezareagoval nebo by neměl možnost reagovat a nahradit to situací, už s patřičnou reakcí jeho vlastního charakteru. Vše je ale nakonec na domluvě mezi oběma hráči.

6.
Jak už bylo zmíněno, při soubojích především záleží na domluvě obou stran nebo případného výsledku v rámci celkové kvality příspěvků a jejich obsahu. Vždy je ale nutné, aby na podobné události někdo dohlížel a hlídal, aby žádný hráč ze svého charakteru neudělal naprosto nezranitelný, neporazitelný nesmysl. Proto každý uživatel případný souboj musí nahlásit Game Masterovi, kterého z pravidla zastává Hlavní Administrátor. Ten na celý průběh souboje bude dohlížet a kontrolovat případné využití tlačítka "Action". Více o průbězích souboje a tlačítka "Action" naleznete zde --- .

7.
Za NPC postavy může výhradně hrát jen administrátor této stránky, případně moderátor, který byl tímto úkolem pověření. Samo sebou, že v případě nedůležitých NPC není nutné shánět administrátora, především, pokud by byl zrovna nepřítomen. Když by tedy někdo chtěl zahrát za barmana v baru nebo za náhodného kolemjdoucího, kterého by se nutně nepokusil zavraždit, neskýtá to žádný větší problém. Toto pravidel se týká především NPC jako banditi, radní, Kage nebo také prodejci zbraní nebo materiálu pro jejich výrobu a tak podobně. V takovém případě je nutné pověřenou osobu kontaktovat a na další akci se domluvit.

8.
Některé techniky na této stránce podléhají jistým pravidlům, podle kterých je nutné se řídit. Dobrým příkladem je Kuchiyose no Jutsu, které žádný z charakterů nemůže mít do začátku, jelikož jeho získání je složitější, než naučení klasické techniky. Všechny techniky, která mají jistá omezení, jsou zakázaná nebo mají odlišné způsoby využívání, než by jste mohli vidět v anime nebo manze, naleznete právě zde --- . V pravidlech tato informace není více rozepsána z důvodu špatné přehlednosti a budoucích případných úprav nebo různých dalších dodatků.

~Práva Hráče~

Doplním Později


~Práva Admina~

Doplním později
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://narutofuture.forumczech.com
 
Pravidla
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
~ Naruto: Unexpected Future ~ :: Všeobecné Infromace :: Základní Informace-
Přejdi na: